Hizmetlerimiz

Strafor
Geri Dönüşüm


Kaliteden Ödün Vermeyin.

EPS Geri Dönüşüm Nedir?


Strafor geri dönüşüm ile çevreci seçeneklerden yararlanmak ve kaliteyi ön plana çıkarmak ister misiniz? İpek Geri Dönüşüm olarak birbirinden özel çözümler sunarak sizlerin taleplerine çözüm üretiyoruz!


Strafor; halk arasında köpük olarak da bilinen EPS malzemeden üretilmiş oldukça değerli bir üründür. Bu anlamda kullanım alanları çeşitlenen ve kaliteyi ön plana çıkaran bu çözümün en değerli yanı kullanım alanına uygun bir şekilde tasarlanabiliyor olmasıdır.


Çevreci bir çözüm olarak ön plana çıkan ve şekillendirilmesi oldukça basit olan straforun geri dönüşüm neticesinde tekrar işlenebiliyor olması da oldukça değerlidir. Eğer siz de strafor geri dönüşüm avantajlarından faydalanmak istiyorsanız ne tür hizmetler sunduğumuza yakından bir göz atabilirsiniz.

Strafor Geri Dönüşüm Süreci


Kullanılmış bir ürünün geri dönüştürülme serüveni oldukça dikkat çekici ve değerlidir. Zira çevreye daha az olumsuzluk yayacak olan bu ürünün aynı zamanda insanlar için daha az maliyet anlamına geleceğini de ifade etmek gerekir. Eğer siz de straforun nasıl geri dönüştürüldüğünü merak ediyorsanız bu konuda aşamaları detaylı bir şekilde aşağıda bulabilirsiniz.

Straforun Toplanması

Sürdürülebilir bir çevre ve kaliteli geri dönüşüm için yapılması gereken en önemli şey çevreye salınan zararlı olabilecek unsurların çevreden toplatılmasıdır. Toplama işlemleri sırasında çeşitli iş ortakları ve kamu kuruluşları ile ortak projeler yürüterek straforun geri kazandırılması adına faaliyet sürdürüyoruz. Üstelik toplama aşamasında yeni bir iş kolu oluşması açısından strafor geri dönüşümüne katkı sağlayan kimselere de ödemelerini yapıyoruz.

Straforun Ayrıştırılması

Strafor plakalar halinde ya da küçük tanecikler halinde toplanmış olabilmektedir. Bu nedenle de içerisinde barındırabileceği yabancı maddelerin ayrıştırılması gerekmektedir. Bütün geri dönüşüm süreçlerinde olduğu gibi yabancı maddelerden ayrıştırılan straforun işlenmek üzere hazır hale getirilmesi sağlanır. Straforun ayrıştırılmasında gerek teknolojik cihazlardan gerekse de insan gücünden faydalanılır. Bu noktada en önemli konu hızlı, kaliteli ve kusursuz bir ayrıştırmanın gerçekleştirilmesidir. Çünkü straforun arasına karışabilecek olan herhangi bir yabancı madde straforun özelliğini kaybetmesine neden olabilir.

Straforun Kullanıma Hazır Hale Getirilmesi


Daha önce kullanılmış ama çeşitli nedenlerle geri dönüşüme ayrılmış olan straforun yeniden kullanılabilmesi adına saf hali ile yüksek sıcaklıklarda eritilip hava ile sıkıştırılması işlemi gerçekleştirilir. Kısa sürede çok ciddi bir üretim kapasitesine sahip olan İpek Geri Dönüşüm bu özelliği ile bütün taleplerinize kusursuz çözümler sunar.

Tesislerimizde geri dönüşüme gelen straforu çok kısa bir sürede kullanılabilir hale getirerek hem çevreye hem de topluma faydalı işlere imza atıyoruz. Üstelik kaliteyi de ön planda tutarak en başarılı çözümlerden yararlanmanıza olanak sağlıyoruz.

Geri Dönüştürülen Strafor Nerelerde Kullanılır?

Geri dönüşüme ayrılan straforun kaliteli bir şekilde işlenip tekrardan kullanılabilir hale gelmesinde en önemli detay da sağlıklı olup olmadığı ile alakalıdır. İpek Geri Dönüşüm olarak insan sağlığını önemseyen bakış açımız ve kalitemiz ile bu tür soru işaretlerinize de çözüm üretiyoruz.

Geri dönüştürülecek olan straforun öncelikle sağlık standartlarına uygun bir şekilde hazırlanması sağlanır. Bu anlamda insan sağlığını riske atabilecek herhangi bir sorun yaşanmaması adına önlemler alınır. Sonrasında ise farklı kullanım alanlarına yönelik geri dönüşüm işlemleri gerçekleştirilir.

Ambalaj malzemesi, yapı yalıtım malzemesi ve diğer seçeneklerle ortaya çıkan strafor geri dönüşüm sayesinde kusursuz bir alternatif yoluyor. Eğer siz de birbirinden özel seçeneklerden yararlanmak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Kalite ve verimliliğe işaret eden hizmetlerimiz çerçevesinde sizlerin en büyük çözüm ortağı oluyoruz.

0 553 860 21 57