Hizmetlerimiz

EPS Soğuk PresEPS soğuk pres ile imal edilen ürünlerin kalitesini yakalamak ve birbirinden özel çözümlerden yararlanmak mı istiyorsunuz? İpek Geri Dönüşüm ile bu ayrıcalığı yaşamak mümkün! Kaliteyi ön plana çıkaran ve birbirinden özel çözümlerle sizlere destek olan firmamız ürünlerine daha yakından göz atmanızı öneriyoruz.


EPS, ülkemizde çok yaygın bir şekilde kullanılan ve kalitesi ile adından söz ettiren seçeneklerden bir tanesidir. Hava ile sıkıştırılmış küçük tanecikler anlamına gelen bu ürünün köpük veya strafor olarak da değerlendirilebildiğini söyleyebiliriz. Bu nedenle EPS dendiğinde aklınıza gelmesi gereken ilk ve en önemli şey atık köpük olmalıdır. Kullanım alanları oldukça farklı olan bu unsurların üretim aşamalarında da çok değişik tekniklerden yararlanılır. Bu nedenle soğuk pres EPS ile alakalı en değerli konular arasında kabul edilebilir.

EPS Soğuk Pres Üretilmesi


Genleştirilmiş polistiren sert köpük olarak da bilinen bu malzemenin öncelikle genleştirilmesi işlemi için pentan ile şişirilmesi gerekir. Tanecik oluşumu ve hava ile kısa sürede yer değiştirmesi nedeni ile tercih edilen seçeneklerden bir tanesi kabul edilen pentanın EPS üretimindeki en değerli seçenek olduğundan söz edilebilir.

Üretim aşamasının en değerli kısmı olan şekillendirmede farklı teknikler kullanılabilmektedir. Çok yüksek sıcaklıklarda kalıplar içerisine basılarak üretilebilen bu maddenin EPS soğuk pres seçeneklerinden faydalanılması sayesinde de ön plana çıkabileceği söylenebilir. Bu nedenle üretim tekniği amaca uygun hizmet edecek şekilde ayarlanır. Görsel ve işlevsel açıdan çok büyük bir farklılığın ortaya çıkmadığı köpük üretiminde dikkate alınması gereken asıl konu uygun ebatlarda üretimdir.

Köpük Üretiminde Ebatlar

Köpük ya da strafor olarak değerlendirilen malzemenin en önemli yanı uygun ebatlarda üretilebilmesidir. Ancak hangi ebatın kullanılacağına karar vermek büyük bir titizlik gerektirecektir. Tam da bu aşamada yapılması gereken en önemli şey kullanım sırasında ne amaçla köpük tercih edileceğidir. Gelin bu konuya daha yakından bir göz atalım!

Ambalaj Sektörü


Ambalaj sektöründe kullanılması gereken köpüklerin ürüne bağlı olarak çok ince tercih edilmesi ya da belirli bir şekilde üretilmesi yeterlidir. Köpüğün kalın olması elbette daha başarılı sonuçlar alınmasına neden olur. Ancak bu durumun gereksiz bir kaynak israfı anlamına geleceğinden söz etmek gerekir. Ürüne özel çözümler sunulduğu sürece ambalaj sektöründe ebatlarda kusursuzluk yakalanır.

Yalıtım Malzemeleri

Yalıtım malzemesi ne kadar kalın olursa elde edilecek çözümlerin de o denli kusursuz olacağı düşüncesi ortaya çıkabilir. Ancak bu düşünce daima geçerli olacaktır diye bir kaide yok. Neden mi? Yapıların taşıyabilecekleri belirli bir ağırlık ve yalıtımda kullanılabilecek olan belirli bir kalınlık vardır. Bu ölçülerin dışına çıkılması sadece işlevsel açıdan değil görsel açıdan da pek çok kusura neden olur.

Eğer siz de kaliteyi yakalamak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey İpek Geri Dönüşüm ile ebatları size uygun EPS Soğuk Pres ürünlerinden yararlanmak olacaktır.

İpek Geri Dönüşüm Ayrıcalıkları

İpek Geri Dönüşüm olarak çevreye değer veren ve insanlığın yaşamını kolaylaştıran çözümler üretmek adına oldukça önemli işlere imza atıyoruz. Kaliteyi ön plana çıkaracak seçeneklerden faydalanabilmeniz adına ürün çeşitliliğinde her geçen gün çeşitliliği arttırıyoruz.

Siz de EPS soğuk pres çözümlerimizden faydalanmak istiyor ama bu konuda kaliteyi yakalamada sorunlar yaşıyorsanız İpek Geri Dönüşüm avantajları ile henüz tanışmadınız demektir. Çünkü İpek Geri Dönüşüm çevreci ve yenilikçi çözümleri ile kalite standartlarını zirveye çıkarır.

0 553 860 21 57