Hizmetlerimiz

Atık KöpükAtık köpük ile değişen ihtiyaçlarınıza çözüm üretmek ve kaliteyi zirveye çıkarmak ister misiniz? O halde İpek Geri Dönüşüm sayesinde köpük mucizesinden faydalanmaya hemen başlayabilirsiniz.


Köpük, ambalaj, yalıtım ve yapı sektöründe çok yoğun tercih edilen unsurlardan bir tanesi olması yönü ile değerlidir. İnsanların kaliteyi yakalamak ve en doğru çözümleri ortaya çıkarmak adına tercih ettikleri köpük zaman zaman strafor ve EPS olarak da anılır. Bu nedenle atık köpük ifade edildiğinde farklı isimler ile karşı karşıya kaldığınızda şaşırmamanızı öneririz. Atık köpük insan yaşamını kolaylaştıran etkisi ile bilinse de özellikle büyük ebatlarda olmasına rağmen hafifliği dikkat çeker. Bu noktada köpüğün oluşum süreci önemli olur.

Atık Köpük Nedir?


Beyaz kar tanesi benzeri parçacıkların bir araya gelmesi ile oluşan ve kaliteli bir kullanıma olana sağlayan köpük, EPS olarak da bilinir. Expanded Polistiren adı ile anılan bu madde küçük taneciklerin hava basıncı ile sıkıştırılması sayesinde ortaya çıkar. Hava ile sıkıştırılan tanecikler çok yoğun gibi gözükse de köpüğün %90’ına yakını havadır. Bu da köpük malzemelerin neden bu denli hafif olduklarının açıklayıcısı olur.

Çok yüksek sıcaklıklarda eritilip basılan köpüğün şekillendirilmesi oldukça özel işlemler gerektirir. Bu anlamda kalıpların hazırlanması ve makinelerin özel kalıplara göre ayarlanarak köpüğün şekillendirilmesi gerekir. İpek Geri Dönüşüm olarak tüm bu süreci sizin adınıza gerçekleştiriyor ve kaliteden ödün vermiyoruz. Taleplerinize uygun çözümler sunmak adına her geçen gün teknolojik atılımlar ve kapasite artırımları adına çaba sarf ediyoruz.

Köpük Nerelerde Kullanılır?


Köpüğün nerelerde kullanıldığına bakıldığında çok çeşitli ve kapsamlı seçeneklerin gündeme geldiği görülür. Avantajlı bir seçenek olması nedeni ile hemen herkesin en büyük tercihi olan köpük için aşağıdaki kullanım alanları en yoğun seçeneklerdir.

Ambalaj Sektörü

Ambalaj sektörü ile alakalı birbirinden değerli çözümlerden faydalanmak istiyorsanız bu konuda en doğru ve kaliteli adımların köpük kullanmaktan geçtiğini bilmelisiniz. Köpük, özellikle elektronik cihazların çevresinde kullanılan ve kullanımı sayesinde cihazları darbelere karşı koruyan bir seçenektir. Ambalaj sektöründe bu kullanımın yanı sıra gıda malzemelerinin soğuk ve taze bir şekilde ulaştırılmasında da atık köpük kullanımının rol oynadığı söylenebilir. Özel kutular şeklinde tasarlanan ambalajlar içerisine konan soğutucular ile ürünleri korur. Böylelikle elde edilen sonuç mükemmel olur.

Yapı Sektörü

Atık köpük kusursuz bir dolgu malzemesi olduğu gibi insanların sıcak ve soğuk hava etkisinden kurtulabilmek adına tercih ettikleri seçeneklerdendir aynı zamanda. Özellikle köpük tercihinde bulunan kimseler için ilk seçenek ısı yalıtımıdır.

Isı yalıtımı yapılırken birbirinden değerli materyaller kullanılır. Bu materyallerin en değerlisi plakalar şeklinde duvara monte edilen köpüklerdir. Özellikle su, ısı ve ses yalıtımının gerçekleştirilmesini sağlayan bu malzeme farklı kalınlık ve ebatlarda imal edilir. Kalitesi tartışmasız bir seçenek olan köpükleri siz de kullanın ve kaliteyi hemen yakalamaya başlayın!

Neden Atık Köpük Tercih Etmelisiniz?


İnsanoğlunun çevreyi kirletmesi ve her geçen gün daha büyük olumsuzluklara yol açar. Bu durumda daha çevreci sonuçlar elde edilmesi adına farklı seçeneklerden yararlanılması gerekir. Bu noktada en önemli konulardan bir tanesi olan atık geri dönüşümü sayesinde en başarılı çözümler ortaya çıkar.

İpek Geri Dönüşüm olarak hem uygun maliyetli çözümler sunmak hem de kaliteyi ön plana çıkarmak adına çözüm sunar. Siz de firmamız çözümlerinden yararlanmak adına hemen harekete geçerek bizimle iletişim kurabilirsiniz. Kaliteyi yakalamak ve ayrıcalıklarla dolu çözümlere ulaşmak için hemen bizi arayın!

0 553 860 21 57