Hizmetlerimiz

Hurda Köpük


Hurda Köpük Nasıl Geri Dönüştürülür?


EPS %100 geri dönüştürülebilir ve geri dönüştürülen hacim her yıl artmaktadır. Temiz ve kirlenmiş malzeme tedarik zincirine yeniden girmeden önce yeniden işlenebilirken, kirlenmiş malzeme de sıkıştırılabilir ve sert plastik uygulamalar için kullanılabilir. Bununla birlikte, plastik ekstrüderler ve kalıpçılar genellikle hafif ağırlığının geri dönüşüm için bir engel olabileceğini düşünmektedir. EPS'nin geri dönüşüm süreci, özel bir üretim hattında parçalanmasını ve tozunun alınmasını içerir.


Hurda köpük koruyucu ambalaj, tasarımcıya ve kullanıcıya geniş bir fiziksel özellikler yelpazesi sunar. Bu özellikler, tatmin edici mühendislik hususları ile birlikte, gerçekten uygun maliyetli koruyucu ambalaj oluşturmak için gereken tasarım esnekliğini sağlar.

Hurda Köpük Nedir?


Genişletilmiş Polistiren (EPS) ambalajlamada, bina izolasyonunda ve güvenlik ekipmanlarında kullanılır. Dayanıklılığı, çok yönlülüğü, sterilliği, ısı yalıtımı, şok emiciliği ve geri dönüştürülebilirliği nedeniyle oldukça değerli bir üründür. EPS, çeşitli fiziksel özellikler sağlayan çok çeşitli yoğunluklarda üretilir. Bunlar, EPS'nin performansını ve gücünü optimize etmek için kullanıldığı çeşitli uygulamalarla eşleştirilir. IS Recycling, güvenilir bir toplama hizmeti (büyük miktarlarda EPS hurdası olan son kullanıcılar için) ve uygun bir teslim etme hizmeti (Yalnızca İş Saatleri) sağlar. Devrim niteliğindeki EPS geri dönüşüm makinelerimiz, mükemmel bir EPS geri dönüşüm çözümünü geliştiren perakendeciler ve üreticiler için de mevcuttur.

EPS köpük geri dönüşüm hizmetlerinin, EPS, polistiren, köpük geri dönüşüm merkezlerimize teslim edilmek üzere geri dönüşüm için toplu malzemeleri toplamasını sağlayın.

Hurda Köpük Kullanım Alanları

İnşaat uygulamaları için EPS'nin özellikleri bir dizi uyumlaştırılmış Avrupa Standartları veya BS EN'lere göre belirlenir. BS EN 13163, EPS için temel standarttır. EPS'nin düşük, kararlı, ısıl iletkenliği, binalarımızdaki karbondioksit (CO 2 ) emisyonlarını azaltmadaki önemli kullanımının sebebidir . Bu hayati özellik,% 90'lık istatistiksel kesinlik ile üretimin% 90'ını temsil etmek için BS EN 13163'te tanımlanan 90/90 değeri olarak beyan edilir. Diğer özellikler, örneğin basınç mukavemeti veya gerilme mukavemeti, birbirinden bağımsız olarak çeşitli seviyelerde beyan edilebilir.

Hurda Köpük Geri Dönüşümü


EPS'nin (Genişletilmiş Polistiren köpük) geri dönüştürülemeyeceği yönündeki yaygın yanılgı bulunur. Ancak hurda köpük kolayca geri dönüştürülebilir. En yaygın iki yöntem, köpüğü öğütmek veya sıkıştırmaktır. Bir köpük parçalayıcı köpük, bundan başka oyuncaklar için dolgu maddesi ve mobilya gibi veya bir bina malzemesi olarak kullanılacak olduğunda en iyi şekilde kullanılır. Sıkıştırıcı , köpüğü kütüklere bastırmak için en iyi şekilde kullanılacaktır, bu da eritilip yeni malzemeye kalıplanabileceği bir tesise taşınmasını kolaylaştırır. Hangi makinenin ve yöntemlerin kullanılacağına karar, köpük uygulamalarına bağlıdır.

EPS olarak da bilinen genişletilmiş Polistiren köpük , oda sıcaklığında normalde katı olan monomer stirenden yapılmış bir polimerdir . EPS, yaklaşık% 98 hava ve yalnızca% 2 polistiren karışımıdır. Gıda, elektronik, mobilya ve daha fazlasının ambalajında bulunan oldukça popüler bir plastik ambalaj malzemesidir.

EPS'nin geri dönüştürülemeyeceğine dair bir yanlış kanı var. Ancak EPS, hafifliği ve kısmen havadan yapılmış olması nedeniyle kolaylıkla geri dönüştürülür. Plastik benzeri bir malzeme olan EPS, paletleme ekstrüder makinelerine zorlanarak ısıtılabilir, eritilebilir ve birçok plastik parçaya kalıplanabilir. Ancak EPS için en yaygın iki geri dönüşüm yöntemi ya parçalamak ya da sıkıştırmaktır. Her durumda, hurda köpüğün tamamını istiflemek ekonomik değildir.

0 553 860 21 57