Hizmetlerimiz

EPS TakozEPS takoz, çok çeşitli uygulamalara uygundur ve ambalaj ve inşaat sektörlerinde yoğun olarak kullanılmaktadır. EPS'nin düşük ısıl iletkenliği, yaşlanma direnci, mekanik direnci ve düşük su emme özelliği, yalıtım, dolgu ve arazi drenajı için kullanılacak ideal malzeme olduğu anlamına gelir.


EPS, mükemmel şok emme özelliklerine sahiptir. Yüksek bir enerji absorpsiyon indeksine ve sıkıştırmaya karşı dirence sahip olması, polimerin genellikle sevk edilen, taşınan ve depolanan yüksek değerli öğeler için koruma olarak kullanıldığı anlamına gelir. EPS tarafından bu şekilde korunan ürün yelpazesi, elektrikli ürünler, tüketim malları ve farmasötik ürünleri içerir. EPS'nin düşük ağırlığı, eşyaların taşınmasının çevresel etkilerini azaltmaya yardımcı olduğu anlamına gelir.


Genişletilmiş Polistiren, gıda ile temas düzenleyici standartlarını karşılar. Gıda ambalajları, yiyecekleri taze tutmak, öğeleri yalıtmak ve atıkları azaltmak için neme ve sıkıştırmaya direnme kabiliyeti nedeniyle genellikle EPS'den oluşur. EPS, istenen forma ekstrüde edilir veya kalıplanır.

EPS Takoz Özellikleri


Dokuz farklı kişi tarafından işlenen ortalama paket ve dağıtım tesisi başına günde 445.000'den fazla paket ile dağıtım ortamının riskleri büyük olabilir. Son 40 yılda milyonlarca üretici, olağanüstü tamponlama özellikleri ve yüksek gerilme mukavemeti nedeniyle EPS nakliye ambalajına güvenmiştir.

EPS'yi seçerken, orijinal ekipman üreticileri her yönden maliyet tasarrufu sağlar. EPS - çok yönlülüğü ve hafif özellikleri nedeniyle, rekabetçi malzeme fiyatlandırmasının ötesinde, tasarım ve geliştirme, ürün montaj ve dağıtım maliyetlerinde tasarruf sağlayabilir.

Mekanik özellikler

Kalıplanmış EPS'nin mekanik özellikleri büyük ölçüde yoğunluğa bağlıdır. Genel olarak kuvvet özellikleri yoğunluk ile artar. Bununla birlikte, kullanılan hammaddenin kalitesi, kalıplanmış parçanın geometrisi ve işleme koşulları gibi değişkenler, bobin özelliklerini ve performansını etkileyecektir. Aşağıdaki tabloda görüldüğü gibi, köpüklerin çoğu özelliği, bir işlemcinin takımları yeniden tasarlamadan basit bir işlem değişikliğinin ihtiyaç duyduğu tam performansa ince ayar yapmasına olanak tanıyan güçlü yoğunluk işlevleridir. EPS'yi seçerken, orijinal ekipman üreticileri her yönden maliyet tasarrufu sağlar. EPS - çok yönlülüğü ve hafif özellikleri nedeniyle, rekabetçi malzeme fiyatlandırmasının ötesinde, tasarım ve geliştirme, ürün montaj ve dağıtım maliyetlerinde tasarruf sağlayabilir.

Su Emme ve İletim


Kalıplanmış polistirenin hücresel yapısı, esasen su geçirmezdir ve sıfır kılcal sağlar. Bununla birlikte EPS, boncuk benzeri yapı içindeki ince ara kanallar nedeniyle tamamen daldırıldığında nemi emebilir. Kalıplanmış polistiren neredeyse sıvı su geçirmezken, basınç farkları altında buharları orta derecede geçirgendir. Buhar geçirgenliği, hem yoğunluğun hem de kalınlığın bir fonksiyonudur. Genel olarak ne su ne de buhar EPS'nin mekanik özelliklerini etkilemez.

Elektriksel Özellikler

73 ° F ve % 50 rh'de koşullandırılan, 1.25-2.5 pcf yoğunluk aralığında kalıplanmış polistirenin hacim direnci 4x1013 ohm-cm'dir. Dielektrik dayanımı yaklaşık 2KV / mm'dir. 400 MHz'e kadar olan frekanslarda, geçirgenlik 1.02-1.04'tür ve kayıp faktörü 1 MHz'de 5x10-4'ten az ve 400 MHz'de 3x10-5'ten azdır. Kalıplanmış EPS, elektronik endüstrisi ve askeri ambalaj spesifikasyonlarına uymak için anti-statik maddelerle işlenebilir.

Kimyasal Direnç

Tuzların, asitlerin ve alkalilerin su ve sulu çözeltileri kalıplanmış polistireni etkilemez. Çoğu organik çözücü EPS ile uyumlu değildir. Ürüne doğrudan uygulama için yapıştırıcılar, etiketler ve kaplamalar seçerken bu dikkate alınmalıdır. Bilinmeyen bileşime sahip tüm maddeler uyumluluk açısından test edilmelidir. Hızlandırılmış test, kalıplanmış polistireni 120-140 F'de maddeye maruz bırakarak gerçekleştirilebilir. UV radyasyonu kalıplanmış polistiren üzerinde hafif bir etkiye sahiptir. Yüzeysel sararmaya ve ufalanmaya neden olur, ancak fiziksel özellikleri başka şekilde etkilemez.

0 553 860 21 57