Hizmetlerimiz

Sıkıştırılmış Köpük ile
Çevreci Çözümler


Kaliteden Ödün Vermeyin.


İnsan yaşamında farklı ürün ve hizmetlerden yararlanırken karşılaşılan sıkıştırılmış köpük; çevreci yaklaşımlar ve kaliteli çözümler elde etmek amacı ile tercih edilen seçeneklerin başındadır. Özellikle kaliteyi ön plana çıkarma amacı ile tercih edile bu köpük çeşidinin genellikle ambalajlarda ve koruyucu materyallerde kullanıldığı bilinir. Peki, sıkıştırılmış köpük ya da diğer adı ile preslenmiş köpük neden çok yoğun tercih edilir?


EPS olarak bilinen ve halk arasında adına köpük denen dolgu malzemesi aslında insan yaşamının hemen her alanında çok yoğun bir şekilde tercih edilir. Köpüğün kullanım alanları yenilikçi bakış açıları çerçevesinde her geçen gün farklı bir seviyeye taşınırken burada önemli olan preslenmiş köpüğün geri dönüştürülebilir özelliğidir.


EPS elementlerinin yüksek sıcaklıklarda eritilip preslenmesi sonucunda ortaya çıkan köpüğün çok büyük bir kısmı havadır. Bu da büyük ve hacimli unsurların çok hafif olmasına neden olur. Kullanum sırasında çok değerli sonuçlar ortaya çıkaran bu duruma daha yakından bir göz atmak adına köpüğün kullanım alanlarında bir göz atmak gerekir.

Sıkıştırılmış Köpük Nerelerde Kullanılır?


Preslenmiş köpük nerelerde kullanılır diye bakıldığında en dikkat çeken yerler yapı yalıtımı, ambalaj ve soğutma sistemleri olarak bilinir. Şimdi gelin sıkıştırılmış köpüğün en önemli kullanım alanları neler daha yakından bir bakalım!

Ambalaj Çözümleri
Ambalaj malzemeleri temel olarak ürünlerin dışarıdan gelecek darbelere karşı korunmasını sağlarken olası hasarı da minimize eder. Bu nedenle ambalajda kullanılan preslenmiş köpüğün ürünü her türlü tehlikeden koruyacağı ifade edilmelidir. Ambalaj seçerken köpüğün kalitesinin farklılaşabileceği ya da ürüne zarar gelebileceği düşüncesi sizi endişelendirebilir. Ancak bu durum çok da yaşanması muhtemel değildir.

Çok iyi bir şekilde preslenmiş köpük, en sert darbeleri dahi absorbe ederek ürünün hasarsız bir şekilde nakledilmesini destekler. Bunun yanı sıra taşıma süreçlerinde de herhangi bir yük fazlalığına neden olmadığından hafif ya da ağır her ürün için ambalajda köpüğü tercih etmek gerekecektir. Siz de bu tercih ile kaliteli ve başarılı seçeneklerden yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Yapı Yalıtım Çözümleri


Yapıların yalıtımının sağlanması amacı ile en çok tercih edilen çözümlerden bir tanesi de hiç şüphesiz sıkıştırılmış köpüktür. Sıkıştırılmış köpüğün en önemli yanlarından bir tanesi darbeleri absorbe etmesi ve hafif olması kabul edilir. Ancak bu özelliğine ek olarak iki taraf arasındaki geçirgenliği de düşürmesi oldukça değerlidir.

Siz de yapılarınızın dış cephesinde yalıtım malzemelerinin ayrıcalıklarından yararlanmayı arzu ediyorsanız mutlaka sıkıştırılmış köpüğü tercih etmelisiniz. Çünkü sıkıştırılmış köpük hafif olması neden ile binaya ekstra bir yük yüklemez. Uygulama öncesinde depolaması oldukça kolay ve taşıması çok hızlı bir şekilde gerçekleşir. Maliyeti diğer pek çok yalıtım malzemesine göre avantajlı olduğundan çok tercih edilir.

Yapılarınız için tercih edeceğiniz köpük ile alakalı hemen harekete geçin ve kaliteyi elde edin!

Preslenmiş köpük tercihinizi hemen karşılamak ve satın aldığınız üründen maksimum manada faydalanmak adına yapmanız gerekenler çok basit! İpek Geri Dönüşüm ayrıcalıkları ile size sunduğumuz hizmetlerin neler olduğuna bakın ve ihtiyacınıza çözüm üretin!

Sıkıştırılmış köpük dendiğinde aklınıza gelen hemen her seçenekte sizlerin destekçisi oluyoruz. Uygun fiyatlar, kaliteli seçenekler ve çevreci çözümler için İpek Geri Dönüşüm ayrıcalıklarını hemen yaşayın! Preslenmiş köpük arayışınızı saatler harcayarak sonuçsuz bırakmak yerine bizimle iletişime geçerek uzman desteğinden faydalanın. Yoksa siz hala ayrıcalıklarla dolu hizmetlerimiz ile tanışmadınız mı?

0 553 860 21 57