Hizmetlerimiz

Atık StraforAtık strafor ile kullanım alanları oldukça çeşitli olan strafordan yararlanmak ve kaliteyi ön plana çıkarmak mümkün. Çevre dostu ve yenilikçi seçeneklerle siz de yaşamınızı kolaylaştırmak istiyorsanız yapmanız gereken tek şey atık strafor ile ilgili destek almak olacak!


İpek Geri Dönüşüm olarak çevreye ve insana değer veren bakış açımız çerçevesinde birbirinden özel hizmetlerle sizlere destek oluyoruz. Sağlıklı, yaşanılabilir ve sürdürülebilir bir çevre için siz de atık strafor ürünlerimizden faydalanmaya başlayabilirsiniz. Ancak öncesinde size atık straforun tüm yönleri ile özelliklerini açıklamak isteriz!

Atık Strafor Nedir?


Strafor dendiğinde kafanızda somut bir şey canlanmıyor olsa da bu ürüne köpük ya da EPS dendiğinde daha doğru somutlaştırmalar ortaya çıkar. Farklı isimlerle anılsa da temelinde EPS adı verilen madde olan straforun hava ile sıkıştırılmış küçük taneciklerden oluştuğunu ifade etmek gerekir. Büyük bir kısmı hava olsa da dirençli ve kaliteli bir dolgu malzemesi olarak kabul edilen straforun atık halde değerlendirilmesi de söz konusudur.

Genellikle yeni alınan elektronik cihazların çevresinde kullanılan straforun özelliğini kaybetmesi söz konusu değildir. Parçalanmış ya da tane haline gelmiş olan straforun toplanarak geri dönüştürülmesi oldukça önemlidir. Çünkü yüksek sıcaklıklarda eritilen EPS kalıplara basılarak hava ile bütünleştirilir. Bu sayede atık strafor geri dönüşümü sağlanmış olur.

Strafor Geri Dönüşümü Nasıl Gerçekleşir?


Strafor, insanların günlük yaşamlarında çok yoğun kullandıkları ürünlerden bir tanesidir. Bu anlamda ürünlerin arasından çıkan strafor ev ya da iş yerlerinde kullanılmadığından çöpe atılır. İpek Geri Dönüşüm olarak çöpe atılan bu ürünleri toplayarak kullanılabilir hale getirir. Toplumsal fayda sağlamak ve çevre kirliliğinin önüne geçmek adına geri dönüşüm süreçleri aşağıdaki aşamalarla gerçekleşir.

Strafor Toplanması

Anlaşmalı firmalar ve iş birliği yapılan kurumlar günlük ya da haftalık bir şekilde straforların toplanması ile geri dönüşümün ilk aşamasında rol oynar. Geri dönüşüm sürecinin ilk safhasında en önemli konu sadece straforun toplanıp iletilmesidir. Çünkü araya başka materyallerin karışması ciddi sorunlara neden olabilmektedir. Belirli ağırlıkta toplanan strafor İpek Geri Dönüşüm tesislerine ulaştırılır.

Ayrıştırma

Ayrıştırma her geri dönüşüm aşamasında olduğu gibi straforun atık halden kullanılabilir hale getirilmesinde de önemlidir. Çünkü strafor arasında karışması muhtemel diğer maddelerin hem üretimi sekteye uğratacağı hem de üretim ekipmanlarına zarar verebileceği söylenebilir. Bu durumda titizlikle gerçekleştirilen ayrıştırma sonrasında geri dönüşüm için her şey hazır demektir.

Geri Dönüşüm

Ayrıştırıldıktan sonra teknolojik cihazlar ile geri dönüşümü başlatılan atık strafor arzu edilen şekil ve ebatlar ile kullanıma hazır hale getirilir. Ambalaj malzemesi, yalıtım malzemesi ve diğer bütün seçenekler için tercih edilebilecek olan ürünlerin talebe özel üretilebildiği ifade edilmelidir. Talebe özel olmasının yanı sıra klasik ölçü ve şekillerde de üretilen atık strafor sayesinde arzu edilen amaçlarla kullanım sağlanır.

Neden Atık Strafor?

Strafor kullanımı hem insanlar hem de işletmeler açısından oldukça değerlidir. Maliyet açısından değerlendirildiğinde çok daha uygun olan straforun yer ağırlık açısından da hayatı kolaylaştırdığından söz etmek gerekir. Özellikle depolaması çok kolay olan straforun çok büyük parçalarını dahi insan gücü ile bir yerden başka bir yere taşımak mümkün olur.

Siz de hem maliyet avantajı hem de kullanım kolaylığı ile hayatınızı kolaylaştıracak olan bu seçeneklerden faydalanmak adına İpek Geri Dönüşüm ile iş birliği yapabilirsiniz. Kaliteyi ön plana çıkarmak ve kusursuz çözümler sağlamak adına faaliyet gösterirken sizlere de uygun fiyatlarla hizmet vermeyi önemsiyoruz.

0 553 860 21 57